Güvenlik Sistemleri

Kartlı geçiş sistemi ne demektir?Geçiş Kontrol Sistemleri ile, çalışanlarınız kolaylıkla firmanızda yetkileri olan yerlere girip çıkabilirken, kapılarınız davetsiz misafirlere sürekli kapalı olacak.Günümüzde geçiş kontrol sistemleri sadece kapıları açıp kapamaktan çok daha gelişmiş fonksiyonları yerine getirmektedirler. İşyerinizin büyüklüğüne bağlı olmaksızın, tüm giriş çıkışların sizin istediğiniz gibi olmasını sağlayabileceğiniz, sizin için çalışan sistemler kurabilirsiniz.

Personel Devam Takip Sistemi (PDKS) ne demektir?

Personel kimlik kartlarının ve biyometrik tanımlama öğelerini, giriş-çıkış anında kart okuyucu cihazlara tanıtılması ile personel hareketlerinin takip edilmesi ve işletmenin çalışma prensiplerine göre puantaj hesaplarının yapılmasına, aynı zamanda da giriş-çıkış güvenliğinin sağlanmasına olanak tanıyan sistemdir. Ticari paket programlarına entegre edilebilmektedir.

Standalone (bilgisayardan bağımsız) kartlı geçiş sistemi ne demektir?

Herhangi bir PC veya ekstra bir kontrol modülüne ihtiyaç duymadan başlı başına çalışan sistemlerdir. Bir kart okuyucu / keypad ( proximity – yakınlık ) ve bu kart okuyucuya başlı elektrikli bir kilit sisteminin kumanda edilebilmesi esasına dayalı olarak çalışır.

Okuyucuya daha önceden tanımlanmış bir proximity kart okutularak veya daha önceden tanımlanmış bir şifre (4-6-8) basamaklı cihaz üzerinde bulunan tuş takımında tuşlanmak sureti ile, elektrikli kilite voltaj gitmesi ve kapının açılması sağlanır. Yüksek güvenlik gerektirmeyen geçiş noktalarında sadece kart veya şifre sahibi personelin giriş çıkışlarını kontrol altına almak için kullanılır ve giriş çıkış hareketleri daha sonradan bir PC ekranından veya başka bir modül üzerinden izlenmez.

Online kartlı geçiş sistemi ne demektir?

On-line dedigimiz, Florya kendi başına bir karar mekanizması bulunmayan, direk PC ye bağımlı olarak çalışan ve PC arızalanması veya kapatılması durumlarında işlevini yitiren profesyonel olmayan sistemlerdir. Armed Güvenlik Sistemleri’nin hiçbir uygulamasında online sistemler kullanılmaz.

Offline kartlı geçiş sistemi ne demektir?

Offline diye tabir ettiğimiz PC ye bağımlı geçiş kontrol sistemlerinin çalışma şekli, basit olarak şu şekildedir;

Florya Kartlı geçiş sistemi ile kontrol altına alınması gereken kapı, bariyer, turnike gibi ürünlerin yanına proximity (yakınlık) kartlarını okuyabilen reader (okuyucu) lar yerleştirilir. Bu okuyucular sistemin ana kontrolünü sağlayan bir ana kontrol kartı üzerinde kablo vasıtası ile birleştirilir. Ana kontrol kartı PC ile direk bağlantı kurabilen ve PC üzerinden gelen emirleri kilitlere, okuyuculara ve kullanılan diğer ekipmanlara ileten, uygulanmasını sağlayan, uygulanıp uygulanmadığını PC ye yeniden geri bildirimde bulunarak sistemin kararlı çalışmasını sağlayan beynini teşkil eder.

Offline sistemlerin en büyük özelliği, hazırlanan senaryolar Florya doğrultusunda sistemin çalışması ve gerekli ayarlamalar yapıldıktan sonra PC kapansa bile giriş çıkış işlemlerini belirlenen yetkiler dahilinde uygulayabilmesi, ve PC baglantısı yeniden sağlandığında gerçekleşen tüm olayları arıza durumlarını ve hareketleri PC ye aktarabilmesidir.

Bir kartlı geçiş kontrol sistemine sahip olduğunuzda, giriş çıkışların kontrolünün yanı sıra kişilerin işe geliş ve gidiş saatleri, işe geç kalınıp kalınmadığı , şu anda firma içerisinde bulunan personelin konumları gibi daha yüzlerce özelliğe sahip olabilirsiniz. Bir örnek vermek gerekirse; örneğin yangın alarm sisteminizle kartlı geçiş kontrol sistemini entegre hale getirerek herhangi bir yangın durumunda tüm kapı kilitlerinin açılmasını sağlayabilirsiniz.

ARM kart ve yaklaşım tipi kart ne demektir?

Güvenli geçiş ve ödeme sistemlerinde kullanılan, Florya 125 Khz frekansa sahip temas olmaksızın kullanılabilen kartlardır. ISO stadartlarına sahip ARM kartlar, kredi kartı ebatlarında olup, her iki yüzeye de termal baskı yapılabilmektedir. ARM kart olarak da bilinen ARM kartları 0-10 cm mesafe aralığında etkili olabildiği için cüzdanlardan ve çantalardan çıkartılmadan dahi iş görebilmektedir. Kart fiyatlarının yüksek olamaması personel sayısı yüksek işletmelerde kullanımını cazip hale getirmektedir.

RFID nedir, nerelerde kullanılır?

RFID kartlar, temassız kartların en son teknoloji ile geldiği son noktadır.Florya  RFID sisteminin en büyük özelliği uzun mesafelerden (metreler) bilgi okunabilmesidir.

Bir RFID vericisi , herhangi bir okuyucuya yaklaştırmaya gerek kalmadan içerisindeki bilgiler okunabilir , böylelikle uygulama açısınında sayısız avantaj sağlar.Örneğin müşteriniz kapıdan girdiği anda eğer sizin müşteri kartınızı yanında taşıyorsa siz ekranınızda gelen kişinin tüm bilgilerini bir anda görebilirsiniz ve müşterinize özel karşılama gerçekleştirebilirsiniz.

Rfid teknolojisi aynı zamanda stok sayımında da kullabilir. RFID etiketli ürünlerinizin bulunduğun depoda gezdireceğiniz bir rfid okuyucu ile stoktaki ürünlerinizi teker teker okutmaya gerek kalmadan saniyeler içinde yüzlerce ürünün sayımını gerçekleştirebilirsiniz.

Florya Hatta müşteriniz ürünü kasaya getirirken teker teker barkod okuyucudan geçirmesine gerek kalmadan neler aldığını görebilirsiniz ve böylelikle büyük zaman tasrrufu ve işlem hızı kazanabilirsiniz.

Alarm ve Kamera

Fllorya da Evinize veya işyerinize güvenlik kamera sistemleri yaptırmak istiyorsunuz veya alarm sistemi kurmak istiyorsanız, doğru adrestesiniz. Çok fazla para harcamadan profesyonel sistemler kurularak 7 gün 24 saat eviniz veya işyeriniz güvence altındadır.En ufak bir tehditte veya riskte anında çalan alarm sireni ve size hemen ulaşabilen Güvenlik görevlilerimiz, isterseniz hemen polis yönlendirebilir veya ambulans çağırabilir yada itfaiyeye haber verebilir. Bunun için sadece bize ulaşmanız yeterlidir. Uzman ve profesyonel ekibimizden destek alarak istediğiniz sistemi yaptırabilirsiniz.

Florya da 7 Korumalı Alarm Paketi

Hırsızlık, Yangın, Acil Sağlık, Gaz Kaçağı, Panik, Su Baskını, Tehdit Altında Şifre, 7’si bir arada size özel güvenlik paketi.

Florya Kamera

kamera; 1 kameralı, 4 kameralı, 8 kameralı, 16 kameralı olmak üzere birkaç gruba ayrılır

Florya Panik Butonu

panik butonu sesli ve sessiz olarak çalışır.

Özel Paket Florya

Sisteminizi geliştirirerek su baskını dedektörü koyarak su basmasını önleyebilirsiniz gaz dedektörü…

Florya Özel Sistem Tasarla

Müstakil evlerin ve apartman dairelerinin risk durumu birbirinden farklıdır.

Paket Florya Özellikleri

Güvenlik’in size özel sunduğu paketlerin detaylarına burdan bakabilirsiniz..